Czym jest usługa HR, zarządzanie zasobami ludzkimi?

 

Z branżą HR jestem związana blisko 10 lat i to, co zauważam na polskim rynku to brak wiedzy o tym, czym jest HR i co może zrobić dla biznesu polskich przedsiębiorców.

 

HR, czyli zarządzanie zasobami ludzkimi to nic innego, jak proces, który realizuje się za pomocą odpowiednich narzędzi, które wybiera się odpowiednio do strategii, jaką przyjęła firma.

Drugim, równie ważnym zadaniem w ramach zarządzania zasobami ludzkimi jest bycie buforem pomiędzy właścicielem firmy lub Zarządem a pracownikiem.

 

HR proponuje firmie narzędzia, np. system oceny kompetencji, narzędzia usprawniające codzienną pracę w ramach rekrutacji pracowników, jak również budowanie wizerunku firmy.

 

Skuteczny dział HR potrafi zbudować odpowiedni kanał komunikacji między pracodawcą a pracownikiem. Dostarcza wykwalifikowanych, zaangażowanych pracowników i ma wpływ na to, że Zarząd płaci odpowiednie wynagrodzenie, które jest akceptowalne dla firmy. Pracownicy natomiast mają pracę, która jest dla nich atrakcyjna i dobrze płatna.

 

Nie zawsze udaje się pogodzić oczekiwania pracodawcy (biznes) z oczekiwaniami pracowników, ale to jest właśnie nieoceniona rola HR, który poprzez swój profesjonalizm potrafi wyważyć potrzeby obu stron i znaleźć złoty środek.

 

Jakie usługi w ramach HR świadczy dla firm Akademia Rozwoju?

 

  • Outsourcing usług HR: tworzenie zespołów, które są wykwalifikowane i gotowe do pełnienia wszystkich funkcji HR w Państwa firmie: HR twardy, HR miękki.
  • Rekrutacja pracowników każdego szczebla: specjalizujemy się w kilku branżach np. IT, usługi i sprzedaż, marketing, branża kosmetyczna, bankowość.
  • Headhunting
  • Budowanie wizerunku pracodawcy
  • Tworzenie systemów ocen, motywacji, kompetencji
  • Szkolenia specjalistyczne (zawodowe), szkolenia miękkie
  • Mentoringi dla menedżerów: kurs początkujący i zaawansowany
  • Audyt: masz dział HR i uważasz, że nie działa prawidłowo? Zweryfikujemy, co się dzieje i przygotujemy dla Ciebie plan naprawy.